Küçük ev aleti · Russell Hobbs · Ordu
Bearisk Ordu'da Russell Hobbs kahve makinesi: belirtiler ve destek hattı
Russell Hobbs kahve makinesi garanti içindeyse gövde açılmaz; Ordu için uygun servis noktasını Russell Hobbs hattı gösterir.

Ordu Russell Hobbs kahve makinesi: belirtiler
Belirti aynı sözlerle anlatılırsa görüşme kısa tutulur.
- Makinenin altı ıslak
- Değirmen sıkışıyor, çekirdek kırılmıyor
- Buhar çubuğu buhar vermiyor
- Türk kahvesi makinesinde köpük taşıyor veya pişirme bitmiyor
- Ekranda yanıp sönen simge
- Pompa çalışıyor, fincana kahve gelmiyor
- Kahve ılık çıkıyor
- Su damla damla akıyor, kireç uyarısı yanık
Russell Hobbs kahve makinesinde içecek sulu ya da ılık çıkıyorsa akla ilk gelen kireçtir. Su yolları ile pompa basıncı da etkilidir; rezistans ile sıcaklık sensörünün değerini üretici servisi ölçer. Model kodu ve belirti elde varsa üretici hattında görüşme kısalır. Onarımın adresi üreticinin hattıdır.
Üreticinin servisi kendi parçasını kullanır; parçanın garanti şartı onarımdan önce öğrenilebilir. Bu aletler için Bearisk talep almaz.
Aramadan önce
Gövde açılmadan- Sert suda filtre kullanın; pompa ve ısıtıcının ömrü uzar.
- Çıkarılabilen demleme ünitesi her hafta musluk altında çalkalansın.
- Süt köpürtme bitince, buhar çubuğundan kısa bir buhar boşaltın; içeride kuruyan süt kanalı tıkar.
- Kireç uyarısı yanınca üreticinin çözeltisiyle kireç programı hemen başlatılsın.
Üretici servisinin baktığı noktalar
Şüphelenilen parça hatta söylenebilir.
- Kanal kireci ve pompa basıncı
- Isıtıcı ve sıcaklık algılayıcısı
- Öğütücü ve demleme ünitesi
- Contalar, hortumlar ve sızıntı noktaları
Ordu adresinden üreticiye
Aramadan önce hazır olması gerekenler.
Bu sayfada yetkili nokta adresi bulunmaz; Ordu için güncel listeyi üretici tutar. Hatta Ordu adresini söylemek yeterlidir.
Tüketici hakları
Garanti, teslim tarihinden itibaren sayılır ve bu tarih faturada görünür. Aynı arıza garanti döneminde yeniden çıkarsa tamir yerine ürün değişimi talep olunabilir.
Onarıma değmiyorsa
Onarımı ekonomik olmayan alet için yol geri dönüşümdür; Ordu içinde belediye noktaları ve mağazaların kutuları bu aletleri kabul eder.
Hazırlık
- Fatura ile garanti belgesi; satış günü garantinin sürüp sürmediğini belli eder
- Belirtinin ilk görüldüğü gün ve hangi işte fark edildiği
- Düşme, ıslanma, önceden açılma: aletin geçmişi
- Ek parçalar (şarj aleti, hazne, süzgeç) eksiksiz mi
- Işık ya da ekrandaki simge: sürekli mi yanıyor, yanıp sönüyor mu
Russell Hobbs: öbür aletler
Her kartta aletin üç sık sapan değeri yazılıdır.
-

Russell Hobbs Ütü
Kablo kıpırdayınca açılıp kapanıyor · Kumaşta pas rengi leke · Kullanım sırasında kendini kesiyor
-

Russell Hobbs Airfryer
Sepet takılı, cihaz başlamıyor · Hazneden duman ve keskin koku · Sepet kaplaması kalkıyor
-

Russell Hobbs Mutfak robotu
Anahtara basınca motor sessiz · Motor uğulduyor, bıçak duruyor · Hazne takılı, devre açılmıyor
Russell Hobbs resmi hattı
Numara üreticinindir; Bearisk'e ait değildir.
Bu aletler Bearisk'in kapsamı dışında; Onarım ve garanti için aranacak yer üreticinin hattıdır.
- Marka
- Russell Hobbs
- Resmi hat
- 0850 215 25 35
- Kaynak
- tr.russellhobbs.com
Ordu için öbür sayfalar
Bölgeden ya da aletten bağlı sayfalara geçilir.
Sık sorulanlar
Soruya basınca cevap açılır.
Ordu'da Russell Hobbs kahve makinesi için Bearisk'e talep açılır mı?
Hayır; küçük aletler Bearisk'in kapsamı dışındadır.
Russell Hobbs kahve makinesi onarımı ve garantisi üreticidedir; Ordu adresindeki alet için Russell Hobbs destek hattı aranır. Numara ve kaynağı bu sayfada.
Russell Hobbs kahve makinesi onarımı hangi serviste yapılmalı?
Garanti süresince üreticinin yetkili servisinde; başka bir yerde açtırılan cihaz garanti dışı sayılır.
Garanti dolduğunda da orijinal parçalarla yapılacak onarımın adresini üretici hattı bildirir.
Ordu adresinden üreticiye ulaşıldığında süreç nasıl ilerler?
Hat ilk olarak modeli, ardından Ordu adresini öğrenmek ister; sonra aletin Ordu içinde bir yetkili noktaya mı götürüleceğini, kargoyla mı gönderileceğini bildirir.
Seçimi üretici yapar.
Russell Hobbs kahve makinesi hangi belirtilerle sık karşılaşılır?
Sık görülenler: su damla damla akıyor, kireç uyarısı yanık; makinenin altı ıslak; değirmen sıkışıyor, çekirdek kırılmıyor; buhar çubuğu buhar vermiyor.
Bir kısmı düzenli temizlikle düzelir; kontrollerden sonra da sürerse üretici servisine gidilir.
Tamir ücretini kimden, ne zaman öğreneceğim?
Rakamı aleti inceleyen üretici servisi belirler.
Garanti sürüyorsa onarım üreticinin üzerindedir; süre dolduysa muayenenin ardından bir rakam bildirilir; o rakam yeni ürünün etiket değeriyle kıyaslanabilir.
Onarılan aletin garantisini kim verir?
Tamiri yapan servis kendi garanti şartını verir; ayrıntı o servisin belgesinde durur.
Yeni üründe kanuni süre faturanın tarihinden başlar.